Kā nokļūt

Kvalitatīva ledus panākumu atslēga - ledus mašīna

Atpakaļ
Kvalitatīva ledus panākumu atslēga - ledus mašīna Kvalitatīva ledus panākumu atslēga - ledus mašīna Kvalitatīva ledus panākumu atslēga - ledus mašīna
Kvalitatīva ledus panākumu atslēga - ledus mašīna
Kvalitatīva ledus panākumu atslēga - ledus mašīna
Kvalitatīva ledus panākumu atslēga - ledus mašīna

Pagājušā gada septembrī Kurbads ledus hallē ieripoja jauna ledus mašīna (WM MAMMOTH). Tā izbraukājusi teju visu Eiropu, gozējoties dažādās izstādēs un sastopot jaunus cilvēkus. Šobrīd tās mājas ir šeit, mūsu hallē, kur ikdienu tā priecē halles apmeklētājus ar skaisti un kvalitatīvi notīrītu ledu.

Galvenais ledus lējējs Andris stāsta, ka ar šo ledus mašīnu ir iespējams izdarīt daudz lielāku darbu īsākā laika posmā nekā tas bijis ar veco ledus mašīnu. Šī esot jaudīgāka, ekonomiskāka, platāka un garāka. Viss darbs sākas ar vienas pogas nospiešanu. Ar jauno ledus mašīnu pats ātrākais laiks, kad Andris notīrīja ledu bija sešas minūtes, tomēr ar veco ledus mašīnu visātrāk to varēja izdarīt nepilnās desmit minūtēs. 

Neapšaubāmi laiks ir svarīgs un tā ir liela vērtība. Arī pie mums Kurbads ledus hallē, vidēji ledus dienā tiek tīrīts aptuveni 15 reizes. Starp komandām, treniņiem un spēlēm ledus lējējiem tiek dotas 15 minūtes, lai savestu ledu kārtībā, nodrošinot mūsu apmeklētājiem labāko ledus kvalitāti. Tomēr svarīgi to notīrīt pēc iespējas ātrāk, lai ledus jaunā kārta paspētu sasalt un lai ledus nebūtu mīksts. Citādāk ledus tiek ļoti sabojāts un pašā vakarā var pat izskatīties pēc kartupeļu lauka.

Jaunā ledus mašīna ir neatsverams palīgs ikdienas darbos. Tai piemīt ļoti daudz labu funkciju un īpašību. Ledu var notīrīt izbraucot septiņus apļus, ar veco tie bija astoņi. Andris smejas, ka iepriekš gandrīz vai vajadzēja vilkt lozes un kuram nepaveicās, tam bija jāmaina milzīgais nazis. Agrāk vajadzēja to pieskrūvēt ar 15 milzīgām skrūvēm, kā arī vajadzēja līmeņot un tas viss aizņēma vienu stundu. Šobrīd process ir daudz ātrāks un vienkāršāks.