Kā nokļūt

Ielīgošana Kurbadā

Atpakaļ
Ielīgošana Kurbadā Ielīgošana Kurbadā Ielīgošana Kurbadā Ielīgošana Kurbadā Ielīgošana Kurbadā
Ielīgošana Kurbadā
Ielīgošana Kurbadā
Ielīgošana Kurbadā
Ielīgošana Kurbadā
Ielīgošana Kurbadā

Tradīcijās ir spēks. Kurbads ledus halle , DBC Autocentrs un Kurbads kolektīvos saulgriežu rituālu paražas tiek saglabātas un pilnveidotas no gada uz gadu. Mūsu ilggadīgā sadarbība ar folkloristi Inesi Krūmiņu un viņas atraktīvo komandu, sniedz iespēju ik gadu piedzīvot autentiskus saulgriežu svinēšanas svētkus.

Šogad ielīgošanu apvienojām ar Kurbads 103. autovedēja iesvētīšanu pievienojoties uz rituāliem.

Folkloristes Ineses Krūmiņas vadībā tika nodziedāta Laimas dziesma, savukārt vīri nodejoja lāča deju un nodeva stiprā dzīvnieka spēku automašīnai. Parasti dāmas ar dzijas pavedieniem ievij labas domas spēka zīmē, bet šogad rituāls tika papildināts ar saulgriežos vāktiem pļavas ziediem.

Pasākumā turpinājumā dāmām bija iespēja pīt svētku galvas rotas un siet sieru Ineses spēka vārdu pavadībā. Savukārt, kungi nodevās senā hokeja spēlei - ar koka spriguļiem un koka ripu. Sīvā cīņā uzvarēja draudzība.

Rotaļās un dančos jāņubērnus veda kapela Brička , kuriem bija pa spēkam iekustināt un aizkustināt ikkatru pasākuma dalībnieku.

Neatņemama ielīgošanas svētku sastāvdaļa ir Jāņu sveikšana un krāšņākā tērpa apbalvošana. Šogad dāmu konkurencē viennozīmīgi viskrāšņāk tērpusies bija “Kurbads” dārzniece Zane Catlakša, kungu konkurencē laurus plūca “Kurbads” Servisa vadītājs Ivars Čiblis.

Dūdām un bungām rībot, kopīgi aizdedzinājām pūdeli un kungi apvienojoties nodeva spēku Jāņu uguni. Lustīgi!