Как добраться

Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi?

Назад
Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi? Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi? Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi? Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi? Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi?
Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi?
Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi?
Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi?
Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi?
Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi?

 

Kādi ir iespējamie slidu asināšanas veidi?

Nopirkt slidas un kāpt uz ledus - tas nebūt nav tik vienkārši. Jāatceras, ka par slidu asmeņiem ir jārūpējas un tie regulāri jānodod speciālistu rokās uz asināšanu. Uzsākot slidošanas gaitas, reti kurš zina, kāds asinājuma veids ir nepieciešams, to nosaka katram individuāli.

Mūsu slidu asināšanas eksperts, Andris Bērziņš, skaidro, ka viens no aspektiem, kas ietekmē asinājuma izvēli ir cilvēka svars. Proti, jo cilvēka svars ir lielāks, jo neasāki asmeņi ir nepieciešami. Būtisks ir arī lidošanas veids -  virāžām ir nepieciešami asāki asmeņi, kā arī, lai ātrāk slīdētu – pēc iespējas neasāki. Savukārt, vārtsargu slidas tiek asinātas pārsvarā uz aso pusi. Interesanti, ka lielākā daļa vārtsargu izmanto tā saucamo "zviedru" asinājumu. Tas nozīmē, ka slidas asmens iekšējā mala ir asāka nekā ārējā.  Tādējādi tiek atvieglotas vārtsargu kustības, proti, nokrītot uz ceļiem, lai ātrāk pieceltos, tiek izmantota tieši asmens iekšējā mala - jo asāka, jo dziļāk tā iegriežas ledū un ir vieglāk piecelties.

Bieži vien neregulārie slidotāji pie asināšanas meistariem griežas ar lūgumu uzasināt slidas asāk, lai varētu ilgāk slidot. Tomēr, jo asāki asmeņi, jo ātrāk tie notrulinās. Paradoksāli, bet neasie asinājumi ir krietni izturīgāki.

Latvijas hokejā slidu vidējais asums ir 14 mm, bet Skandināvu valstīs vidējais asums ir sākot no 20 mm. Skandināvu valstīs jaunie censoņi jau no pirmsākumiem slido uz neasām slidām, tādējādi spēcinot kāju muskulatūras izturību. Piemēram, Zviedrijā un Somijā netiek izmantota trapece. Latviešiem ir pretēji - pārsvarā visi jau no bērnības izmanto asākus asinājumus, tā bērniem ir vieglāk un tiek mazāk gūtas traumas. Tomēr, asākas slidas nav labākais risinājums jauniem un nepieredzējušiem hokejistiem. Jau startā ir nepieciešams domāt par fizisko sagatavotību un kāju muskulatūras attīstību, lai pēc vairākiem gadiem būtu vieglāk tiekties pretī panākumiem.

Iesakām ņemt vērā, ka Kurbads ledus hallē ir pieejami slidu asināšanas pakalpojumi. Slidu asināšanas speciālists piemeklēs un ieteiks labāko risinājumu. Uzticies un tiekamies uz ledus, kad tas tiks atļauts!